Блог засновника

26-09-2019

Ринок у широкому сенсі цього слова – це економічний простір для пропозиції товарів і послуг. Можна багато дискутувати про нюанси його діяльності, втім, навряд чи хтось заперечуватиме, що він має бути відкритий, вільний, доступний. 

Ось, скажімо, купуючи авто, ви цікавитеся інформацією про його комплектацію, пробіг, розташування. І наявність сервісу, що надає доступ до такого спектру даних, суттєво спрощує життя і покупцю, і продавцю. За таким принципом нині вибудовують ринкову взаємодію практично всі сфери господарської діяльності. На часі – регулювання земельних відносин. 

Наша команда однією з перших почала працювати в системі ProZorrо і має солідний досвід в організації роботи з державними базами даних – зокрема, створила такий відомий і ефективний інструмент, як товарна біржа Polonex – лідер в Прозорро.продажі з реалізації/оренди об’єктів державної власності. Утім, коли тільки-но почали з’являтися лоти із землею, продавці зіткнулися з  низкою викликів: ринок не сформовано; нема розуміння, кому та у який спосіб пропонувати  ділянки, та ще й усі вони були різні – як за місцем розташування, так і за призначенням… Саме тоді й народилася ідея створити спеціалізовану інформаційну платформу Uland для розміщення оголошень про земельні ділянки з акцентом на ОСГ. 

Нині в базі цього це сервісу понад 3400 пропозицій. Здебільшого, це землі державної власності, втім, дедалі активніше долучаються й приватні особи. Усі дані інтегровані з інформацією Держгеокадастру (в кожному оголошенні вказано кадастровий номер ділянки, її цільове призначення, загальну площу, графічне місце розташування, форму власності). 

Фільтрувати інформацію на Uland можна за різними параметрами: за операцією (купівля-продаж чи оренда), місцем розташування, розміром і ціноюРозташування кожної ділянки позначено на карті. Це дає змогу краще зорієнтуватися і, за потреби, підібрати кілька сусідніх ділянок, аби сформувати більшу площу. Важливо й те, що оголошення про землі ОСГ не губляться серед інформації про присадибні ділянки, як це часто буває на інших інформаційних носіях. 

Крім того, передбачено верифікацію користувача через мобільний телефон, а це означає, що всі, вказані в оголошеннях, контакти дійсні. І це наразі суттєво підвищує можливість прямого контакту між потенційними учасниками угоди (без посередників).

Власники земельних ділянок можуть розмістити на сайті оголошення про свій пай і розраховувати на отримання справедливої ціни на його оренду. Як показує практика, на державних аукціонах права на оренду земельних ділянок реалізовуються в 1,5–2,5 раза дорожче від стартової ціни. Для розміщення оголошення користувачеві достатньо вказати кадастровий номер, а за ним «підтягнуться» дані з офіційних джерел. 

Доречною також є інформація про об’єкти, розташовані поряд – водойми, дороги, залізничні колії, порти. До слова, дедалі частіше саме аукціони стають для орендодавців запорукою отримання вигідної ціни. Так, нещодавно на Херсонщині ділянку площею 100 га здали за ціною, яка перевищила стартову аж на 80% (!).Аби власники паїв могли краще зорієнтуватися в цінах на оренду чи продаж, на Uland буде інтегровано індексатор цін.

Крім того, представників малого та середнього агробізнесу, а також початківців зацікавить розділ «Агенти» – стати агентом Uland може кожен охочий працювати. Створення в Україні відкритого ринку сільськогосподарських земель і впровадження ефективних інструментів для його функціонування – це питання стратегічної ваги. 

Тож успішно ведучи перемовини з власниками паїв, підбираючи замовникам землю –  відповідного обсягу в обраному районі чи області, – команда ресурсу робить свій внесок у налагодження цивілізованої взаємодії між усіма учасниками ринку. І, власне, заощадити їхній час уже сьогодні здатна єдина база ділянок – достатньо один раз на день зайти на сайт за чашкою кави і перевірити, що нового з’явилося, або ж підписатися на розсилку й отримувати інформацію на електронну пошту.

Газета “АгроМаркет”, серпень 2019 року

https://agrotimes.ua/opinion/pytannya-strategichnoyi-vagy/