Чи можуть арештувати земельну ділянку згідно нового закону про мобілізацію?

24-05-2024

В нас часто запитують, чи можливий арешт нерухомості, а конкретно – земельних ділянок, які належать особі, що порушує новий закон про мобілізацію.

Тут варто зазначити, що штрафи будуть накладатися згідно статей 210 і 210(1) КУпАП, які лишилися майже незміненими, якщо не брати до уваги збільшення розміру штрафу.

А отже порядок накладення штрафу лишився незмінений. За порушення військовозобов’язаним своїх обов’язків (не уточнив дані, не пройшов ВЛК, не оповістив про зміну місцезнаходження), представниками ТЦК складається постанова, де накладається штраф. Особа повідомляється про це і встановлюється строк на оплату. Якщо постанова не оскаржена чи оплата не здійснена, то матеріали передають в Державну виконавчу службу для стягнення коштів.

Арешт може бути накладений на будь-яке майно, яке дозволяє виконавцю стягнути ту суму, що потрібна. На земельну ділянку – скоріше за все, що ні, бо це не співрозмірні суми, але всі банківські рахунки – так і дрібне майно. Коли кошти заходять на рахунок, який арештовано, то виконавець ДВС відразу знімає кошти на погашення заборгованості.

Але також варто зазначити, що новий закон лише вступив в силу. Відповідно якихось конкретних кейсів ще не напрацьовано. Все набувається на практиці аналізів ситуацій, тому щось може бути стверджувати лише у майбутньому.