Держава повертає контроль над землями біля кордону з Польщею

21-06-2024

У Львівській області з комунальної власності витребувано земельну ділянку, що належить до земель оборони, вартістю 2,95 млрд грн. Ця ділянка, площею понад 60 га, розташована в межах прикордонної смуги на території Сокальської міської ради. 

Встановлено, що дана ділянка незаконно вибула з державної власності в комунальну, а також неправомірно змінено її цільове призначення на сільськогосподарське. Проте, ділянка призначена для облаштування та утримання інженерно-технічних споруд та огорож державного кордону, тобто належить до земель оборони.

Завдяки втручанню прокуратури, суд у повному обсязі задовольнив позов про повернення ділянки державі. Наразі рішення суду виконано, право комунальної власності скасовано, а право державної власності зареєстровано за Львівською обласною державною адміністрацією.

Інші приклади повернення земель державі:

  • Львівська область: Великолюбінській територіальній громаді повернуто понад 100 га земель водного фонду,де планувалося створити рибне господарство.
  • Хмельницька область: Державі повернуто землі історико-культурного призначення вартістю 160 млн грн,що є пам'яткою археології національного значення (поселення черняхівської культури II-V ст. н.е. на території Ямпільської селищної територіальної громади).
  • Хмельницька область: Завдяки прокуратурі громадам Шепетівщини повернуто землі природно-заповідного фонду, які незаконно опинилися у приватній власності.