КМУ схвалив порядок розмінування сільгоспземель

14-03-2024

Уряд схвалив новий порядок використання фінансування для покриття витрат, пов'язаних із гуманітарним розмінуванням сільськогосподарських земель, і має намір запустити приватні компанії для цієї діяльності.

Новий порядок використання коштів на компенсацію витрат, пов'язаних з гуманітарним розмінуванням земель сільськогосподарського призначення, буде скоро затверджений. Виконання обстеження та розмінування земель власними силами може зайняти значну кількість часу, як це має місце у багатьох інших країнах.

З метою прискорення цього процесу, уряд планує відкрити ринок гуманітарного розмінування та залучити приватних операторів, які будуть працювати за плату.

Держава буде компенсувати аграріям 80% витрат на такі послуги з розмінування, якщо вони будуть закуплені через відкриті торги.

Приблизно 15% всіх сільськогосподарських угідь в Україні зазнали мінування. Вже зараз банки надають кредити аграріям для розмінування цих земель. Землі планують розміновувати за допомогою французької техніки, зібраної в Україні.