На Харківщині не зможуть засіяти третину оброблюваних земель

29-04-2024

У Харківській області припускають, що близько третини оброблюваних земель залишиться незасіяною через наслідки замінування та військових дій. Цей рік вже третій поспіль, коли аграрії області стикаються з цією проблемою через повномасштабне вторгнення Російської Федерації. Внаслідок військових дій значно забруднені вибухонебезпечними предметами. Прогнозується, що у цьому році буде можливо обробити лише 68% оброблюваних земель. На 2024 рік заплановано засіяти загалом 1,3 мільйона гектарів сільськогосподарських культур, що на 3,5% більше, ніж у попередньому році.

Очікується, що зерновими буде засіяно понад 610 тисяч гектарів, технічними – 557 тисяч гектарів, а картоплею та овочами – 70 тисяч гектарів. Структура сівозміни залишається стабільною: пшениця, кукурудза та соняшник будуть основними культурами. Збільшення посівних площ очікується для олійних культур, зокрема соняшника, а кукурудза буде засіяна менше. Також популярні залишаються соя, горох, ячмінь, гречка та просо.

За даними районних військових адміністрацій, внаслідок агресії Російської Федерації постраждали понад 630 сільськогосподарських підприємств, а також було пошкоджено та зруйновано майже 1100 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання.