Ринок землі: за перший тиждень 2024 року жодної угоди за участю юросіб

15-01-2024

Початок другого етапу ринку землі: Протягом першого тижня з моменту запуску нового етапу ринку землі в Україні не було укладено жодної угоди, в якій брали участь юридичні особи.

Про це повідомив Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України, під час телемарафону "Єдині новини". "У нас вже цілий тиждень нового року, і немає жодної угоди в країні з юридичною особою на ринку землі. Ніхто не поспішає", - зазначив він.

Сольський підкреслив, що вільний ринок землі сприятиме привертанню інвестицій в економіку та стимулюватиме розвиток бізнесу.

Ринок землі в Україні стартував офіційно 1 липня 2021 року. До 2024 року сільськогосподарську землю могли придбавати лише фізичні особи - громадяни України з обмеженням у 100 га. Закон про ринок землі забороняє іноземцям придбавати земельні ділянки.

З 1 січня 2024 року в Україні розпочався другий етап ринку землі, де тепер юридичні особи можуть придбавати землі сільськогосподарського призначення. Проте купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тис. га "в одні руки".