Що потрібно для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки в Україні

27-08-2023

Необхідно подбати про процес укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки в Україні


Процедура укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки в Україні передбачає кілька важливих етапів, які важливо виконати для забезпечення правової чистоти угоди.


1. Підготовка необхідних документів. Перед укладанням договору важливо переконатися, що земельна ділянка, що є об'єктом угоди, має належні правовстановлюючі документи. Серед них можуть бути державний акт про право власності, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, судове рішення, що набрало законної сили, та інші.


2. Визначення кадастрового номера. Згідно з законодавством, земельна ділянка має бути сформованою і мати кадастровий номер для здійснення цивільних прав. Якщо номеру немає, його необхідно отримати відповідно до процедур, визначених Земельним кодексом.


3. Обирання нотаріуса. Договір має бути посвідчений нотаріально, тому важливо обрати нотаріуса, узгодити місце проведення дійства та визначити сторони, які будуть присутні під час укладання угоди.


4. Узгодження ціни та витрат. Перед укладанням договору важливо домовитися про ціну та розподіл витрат, пов'язаних із послугами нотаріуса та оподаткуванням.


5. Оцінка земельної ділянки. Виконання грошової оцінки земельної ділянки проводять визначені суб'єкти оціночної діяльності, що здійснюють оцінку земель.


6. Отримання згоди від супруги. У випадку перебування в шлюбі, для укладання договору потрібно одержати згоду другого супруга або забезпечити його присутність при укладанні угоди.


7. Перевірка ділянки в реєстрі судових рішень. Важливо перевірити, чи не оспорювалося право власності на ділянку, чи відсутні межові спори, а також чи не виникли на ній обтяження.


8. Кінцевий етап. Після укладання договору та його нотаріального посвідчення інформація про угоду вноситься до відповідних реєстрів, і ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.


Цей процес дозволить забезпечити юридичну чистоту договору та правовий захист ваших інтересів під час купівлі-продажу земельної ділянки.