15-02-2024
Зазначений процес зазвичай виконується з різних метою. В основному, це необхідно в тих випадках, коли є потреба продати, подарувати або обміняти не всю ділянку, а лише її певну частину. Іноді розподіл земельної ділянки є важливим для поділу між співвласниками житла.
Такий розподіл може також стати необхідним, якщо людина планує залишити ділянку у спадок декільком спадкоємцям. Цей процес може бути застосований до земельних ділянок приватної, комунальної та державної власності.
Існують деякі правила, які слід враховувати при плануванні розподілу земельної ділянки:
1. При розподілі земельної ділянки неможливо змінити її призначення. Процедура зміни призначення може розпочатися лише після виділення частки в окрему ділянку, яка буде зареєстрована в Державному земельному кадастрі, а право власності на неї буде внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
2. Розподіл земельної ділянки не знімає обмежень на її використання. Усі існуючі обмеження залишаються на новоутворених ділянках, за винятком ситуацій, коли обмеження поширювалися тільки на ту частину, яка не входить до складу нової ділянки.
3. Якщо земельна ділянка знаходиться в оренді, має статус емфітевзису або суперфіцію, або була передана у заставу, розподіл можливий лише після отримання письмової згоди цих осіб, після чого всі угоди мають бути переоформлені.
4. Розмір і форма ділянки не повинні перешкоджати її використанню за призначенням.
Процедура розподілу земельної ділянки:
Крок 1. Перевірка реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та реєстрації права власності на неї в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Крок 2. Укладення договору з землевпорядною організацією для підготовки технічної документації щодо розподілу земельних ділянок.
Крок 3. Топографо-геодезичні зйомки та розробка відповідної технічної документації.
Крок 4. Подання документації через ЦНАП до відповідного територіального відділу Держгеокадастру для державної реєстрації земельних ділянок.
Крок 5. Розгляд поданої заяви кадастровим реєстратором та державна реєстрація земельних ділянок, які підтверджуються витягами з кадастру.
Крок 6. Звернення до Реєстраційної служби або нотаріуса для реєстрації права власності на земельну ділянку.
Щодо вартості розподілу земельної ділянки, вона зазвичай починається від 5000 гривень.
Подати оголошення
Щоб подати оголошення, потрібно авторизуватись або зареєструватись
Ви не авторизовані
Щоб додати оголошення в обрані потрібно авторизуватись або зареєструватись
Отримати контакти
Щоб отримати контакти, потрібно авторизуватись або зареєструватись
Оголошення успішно відключено і відкріплено від Вашого профілю!
Замовити безкоштовну консультацію
Залиште свої контактні дані та наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами для проведення безкоштовної консультації.
Заявку надіслано!
Найближчим часом з Вами зв'яжеться оператор банку та проконсультує з усіх питань.
Подати оголошення