27-12-2023
Зміни в земельному законодавстві в Україні, пов'язані з введенням воєнного стану та повномасштабної війни, відобразилися на можливостях отримання земельних ділянок учасниками бойових дій.
Згідно з оновленнями, від 24 лютого 2023 року передача земель державної та комунальної власності у приватну була заборонена, однак виняток стосується українських військових, які мають статус учасника бойових дій.
Для отримання земельної ділянки учасникам бойових дій, вони повинні відповідати визначенню, що подане у Законі України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту". Це надає можливість використання землі для будівництва приватного житла, садівництва чи городництва.
Отримання права власності на земельну ділянку здійснюється відповідно до вимог Земельного кодексу України. Однак, ця можливість актуальна тільки в разі, якщо учасник бойових дій не використав право на безоплатне отримання земельної ділянки і має відповідні документи, які підтверджують його статус (свідоцтво, довідка, наказ тощо).
У разі бажання учасника бойових дій отримати земельну ділянку, потрібно подати відповідне клопотання до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування, зазначивши цільове використання землі та її приблизні розміри, а також додати графічні матеріали ділянки.
Після подання заяви, орган виконавчої влади має один місяць на розгляд клопотання, після чого може видати дозвіл або надати мотивовану відмову. У випадку відсутності відповіді протягом цього терміну, учасник бойових дій може звернутися до суду.
Якщо заяві учасника бойових дій надали згоду, проект землеустрою стосовно виділення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання відповідно до вимог закону. Сторони встановлюють строки виконання цього проекту, який також підлягає обов'язковому узгодженню з територіальним органом Державного агентства з управління земельними ресурсами.
Остаточним етапом буде реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, що може зайняти до двох тижнів. Реєстратор надасть відповідний Витяг із Державного земельного кадастру.
Отримання земельної ділянки для учасників бойових дій включає ряд етапів та необхідних документів. Після погодження проекту землеустрою та отримання витягу із земельного кадастру, потрібно звернутися до відповідних державних органів - місцевих рад, головного управління Держгеокадастру та інших адміністраційних структур, які мають 14 днів для погодження цих документів.
Далі необхідно подати заяву до Центру надання адміністративних послуг для реєстрації землі та отримання витягу із земельного кадастру. Право власності на землю визначається лише після її реєстрації у відповідному реєстрі.
Для подання клопотання до органів влади учасник бойових дій повинен мати наступні документи:
Під час реєстрації права власності на землю, державному реєстратору потрібно надати:
В рамках безоплатної приватизації, учасники бойових дій можуть отримати земельні ділянки таких розмірів:
Подати оголошення
Щоб подати оголошення, потрібно авторизуватись або зареєструватись
Ви не авторизовані
Щоб додати оголошення в обрані потрібно авторизуватись або зареєструватись
Отримати контакти
Щоб отримати контакти, потрібно авторизуватись або зареєструватись
Оголошення успішно відключено і відкріплено від Вашого профілю!
Замовити безкоштовну консультацію
Залиште свої контактні дані та наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами для проведення безкоштовної консультації.
Заявку надіслано!
Найближчим часом з Вами зв'яжеться оператор банку та проконсультує з усіх питань.
Подати оголошення