З моменту відкриття ринку землі здійснено продаж понад 1,2 тис. гектарів

18-04-2024

У період після трьох місяців від відкриття ринку землі для комерційних організацій, було продано понад 1283 гектари землі. Державний земельний кадастр відстежує діяльність 271 української компанії, які володіють земельними ділянками розміром більше 100 гектарів кожна.

Найбільші обсяги земель в Україні належать таким агрофірмам: "Світанок" з понад 5 тисячами гектарів, "Дружківське рудоуправління" з 3,3 тисячами гектарів та "Землетрейд" з 3 тисячами гектарів. Наприкінці зазначається, що компанія "Землетрейд" реалізувала близько 160 гектарів землі протягом трьох місяців, в той час як "А.Т.К." продала найбільший обсяг землі - 284 гектари за той же період.

Оцінювати ефективність ринку землі для юридичних осіб поки що рано, адже перші значущі результати з'являться не раніше, ніж через 6-12 місяців після початку його функціонування.

Важливо зазначити, що до відкриття ринку землі для юридичних осіб, вони вже мали можливість придбати земельні ділянки через своїх бенефіціарів. З 1 січня 2024 року ліміт збільшився до 10 тисяч гектарів для фізичних осіб - громадян України, що може призвести до того, що компанії продовжать купувати землю у фізичних осіб для оптимізації своєї власності.